27.02.2017 (13:40)

Družstvo: Mladší dorost U 17

Soupeř: MSK Břeclav - FK Hodonín 6:1 (2:1)

Hřiště: Břeclav Lesní 10 UT 19.2.2017 – 13:00

V neděli jsme se v poměrně příjemném počasí utkali na umělé trávě v Břeclavi s kategorií U 17 Hodonína. Soupeř, který hraje nejvyšší soutěž mladšího dorostu SCM, měl ve svém středu podstatně více dorazových ročníků 2000 a ještě byl posílen nejlepšími hráči velmi kvalitního ročníku 2001. My jsme měli při naší početné marodce k dispozici čtyři hráče ročníku 2000, sedm 2001ek a dva starší žáky ročníku 2002. Bylo tedy jasné, že nás čeká zase o stupeň náročnější úkol, než minulý víkend proti Popradu a asi nejobtížnější střetnutí zimní přípravy. Do zápasu jsme dobře vstoupili a ujali se rychle vedení. Soupeř vyrovnal, ale poté, co jsme strhli vedení znovu na svou stranu, jsme ve druhé půli navyšovali skóre, až na konečných exhibičních 6:1. Hodonín sice měl větší držení míče, ale nebezpečný byl prakticky jenom v prvním poločase. Tady nás podržel výborně chytající Vojta Ševela. Ve druhé půli sice hosté opět kombinovali, ale k ničemu mimořádnému už to nevedlo. Naopak byli velmi zranitelní v obraně a s našimi rychlými protiútoky si absolutně nevěděli rady. Kdybychom několik dalších samostatných úniků na brankáře řešili lépe, mohli jsme dát ještě více gólů. Celkově vzato to ale bylo zasloužené, jednoznačné a vysoké vítězství nad tradičním rivalem. I když se jednalo jenom o přípravu (v soutěžním utkání se bohužel nepotkáme, protože hrajeme druhou nejvyšší soutěž), tak každé vítězství v derby potěší a snad nám bude povzbuzením do další práce. Hráčům děkujeme za kvalitní a poctivý výkon a rodičům za povzbuzování a fandění v zápase.

Další přípravu hrajeme v sobotu 25.2. ve 12:00 na umělé trávě ve Veselí nad Moravou proti tamnímu mladšímu dorostu.

Vojtěch Ševela (80) – Marian Borovský (60), Simon Kaňa (80), Aleš Radakovič (80), Adam Žůrek (80) – Jakub Blaha (60), Šimon Zapletal (60), Boris Čapka (80), Lukáš Sláma (46) - Patrik Ďurina (80), Marek Kališ (80)

Náhradníci: Zdeněk Pospíšil (34), Pavel Mutina (60)

Trenéři: David Pazdera, Josef Jírava

Góly: 3´ 1:0 Kališ – napadení rozehrávky a obejití brankáře a střela do prázdné

14´ 1:1 - série několika chyb na naší polovině a dorážka po zákroku brankáře

19´ 2:1 Ďurina (Žůrek) - přihrávka za obranu a obstřelení brankáře

48´ 3:1 Žůrek (Kališ) - rychle vhozený aut a samostatná akce středního záložníka

62´ 4:1 Kališ (Sláma) - únik levého záložníka přihrávka pod sebe a střela z první

74´ 5:1 Ďurina (Kaňa) - lob přes brankáře po nákopu za obranu a chybě stopera

80´ 6:1 Ďurina (Kališ) - dorážka střely spoluhráče