Na závěr cenná výhra patnáctky MSK

14.06.2016 (09:59)

Na závěr cenná výhra patnáctky MSK MSK U15-Kohoutovice U15 4:0 (2:0)

Břeclav (Jaroslav Hýbner). V posledním kole krajského přeboru starších žáků měli mladí fotbalisté MSK Břeclav za soupeře Tatran Kohoutovice, který přijel s úmyslem usilovat o tříbodový zisk kvůli jistotě setrvání v soutěži. Z tohoto pohledu má konečný výsledek 4:0 pro MSK vyšší cenu, než kdyby byl dosažen proti odevzdanému soupeři.

MSK U15-Kohoutovice U15 4:0 (2:0). Kohoutovice přijely s urostlými hráči, kteří domácí žáky fyzicky převyšovali. Produkovali hru nákopů a fyzických soubojů, v nichž měli navrch a díky tomu měli více ze hry. Svěřenci trenéra Davida Pazdery hráli spíše v zataženém bloku a snažili se vyrážet do rychlých protiútoků. Tato taktika se ukázala být účinnou. Již v sedmé minutě posunul Nikolas Markov míč středem obrany hostí na Samuela Furcha, ten udělal kličku brankáři a otevřel skóre. Zvýšit vedení mohl ve 24.minutě Markov, který kopal penaltu za faul na Petra Kalinu. Pokutový kop ale neproměnil a tak až v poslední minutě první půle dal uklidňující gól Lukáš Sláma. Z levé strany přihrával Přemysl Filípek, Sláma zakončoval u zadní tyče. Další dvě branky padly do sítě Kohoutovic ve druhém poločasu. Ve 49.minutě byl podruhé úspěšný Furch, znovu to byla kombinace středem obrany zakončená kličkou brankáři, jen asistentem gólové přihrávky byl tentokrát Adam Pavka. Poslední slovo měl o dvanáct minut později Filípek, který dostal od Markova míč za obranu a přeloboval brankáře Kohoutovic. „Naše obrana byla pozorná, nepouštěli jsme soupeře do šancí a protiútoky byly kvalitní s nekompromisním zakončováním. To vedlo k vysoké porážce Kohoutovic, vzhledem k průběhu zápasu až příliš kruté,“ řekl po vydařeném zakončení krajského přeboru trenér David Pazdera.

Sestava: Ševela – Coufal, Čapka, Mutina, Pospíšil – Sláma, Kalina, Pavka, Filípek – Furch, Markov. Střídal Mysliveček, na lavičce byl připravený nastoupit Peňáček.

Další výsledky: Židenice-Ivančice 3:3 (0:2), Kuřim-Svratka Brno 3:8 (2:4), Blansko-Mikulov 1:11 (0:6), Bohunice-Kyjov 3:7 (0:3), Starý Lískovec-Řečkovice 7:1 (3:1), Veselí nad Moravou-Moravský Krumlov 3:1 (2:1).

Konečná tabulka: 1.FC Pálava Mikulov – 61 bodů, 2.FC Kyjov 1919 – 59, 3.FC Moravský Krumlov – 56, 4.FC Ivančice – 54, 5.MSK Břeclav – 53, 6.ČAFC Židenice 2011 – 47, 7.FC Svratka Brno – 41, 8.FC Veselí nad Moravou – 36, 9.FC Kuřim – 34, 10.Tatran Kohoutovice – 34, 11.Tatran Bohunice – 24, 12.FK Blansko – 21, 13.Tatran Starý Lískovec – 6, 14.SK Řečkovice – 0.