Remízové loučení se třetí ligou

6.06.2016 (07:37)

Remízové loučení se třetí ligou Zlín B-MSK 1:1 (1:0)

Zlín, Břeclav (Jaroslav Hýbner). Za jiných okolností by byl bod, získaný ve Zlíně za remízu 1:1, vítaný. V závěru Moravskoslezské fotbalové ligy ale potřebovali muži MSK Břeclav A k udržení teoretické naděje na záchranu ve Zlínu bodovat naplno. Ani to by ovšem nestačilo, protože oba jejich konkurenti se také činili. Třebíč sice prohrála 2:3 v Hlučíně, ale ta se nyní musí více bát celku HFK Olomouc, který její náskok po výhře 2:0 s Prostějovem snížil na jediný bod. Do divize tak sestupují muži MSK, o tom, kdo je doprovodí, rozhodne poslední kolo mezi Třebíčí a Olomoucí.

FC Fastav Zlín B-MSK Břeclav 1:1 (1:0). Začátek byl pro fotbalisty MSK nadějný. V devatenácté minutě se dostal do vyložené gólové šance Marek Světlík, byl sám před brankářem Zlína, ten ale jeho střelu dokázal krýt. V dalším průběhu první půle byla hra vyrovnaná, těsně před odchodem do šaten se ale podařilo domácím strhnout vedení na svou stranu. Jejich útočník Vašulka se dostal sám před brankáře MSK Tomáše Lešňovského, udělal mu kličku a skóroval do prázdné branky. V úvodu druhého poločasu se snažili muži MSK vytvářet zvýšený tlak na domácí. V padesáté minutě kopali zleva přímý volný kop, míč proletěl pokutovým územím až k Martinu Vojtěškovi, který ho u zadní tyče uklidil do sítě. Povzbuzeni tímto úspěchem drželi hosté nadále herní převahu a v nastaveném čase byli blízko druhého gólu. Jaromír Motyčka se dostal k míči v malém vápnu po sklepnutí od Ondřeje Lysoňka a jen těsně přestřelil branku domácích. Chvíli předtím sahali po třech bodech domácí, brankář MSK ale kryl jejich střelu z hranice deseti metrů. „Kluci dokázali vyrovnat a cítili, že mají šanci porvat se o vítězství a udržet si naději na záchranu v posledním domácím zápasu,“ řekl po skončeném boji trenér MSK Ivan Dvořák.

Sestava: Lešňovský – Košut, Svoboda, Hloch (46.Horčička), Lysoněk, Sycha, Carvalho, Světlík (77.Presl), Vojtěšek, Wallisch, Radkovič (74.Motyčka).

Další výsledky 29.kola: Hlučín-Třebíč 3:2 (1:0), Hulín-Slovácko B 7:3 (3:1), HFK Olomouc-Prostějov 2:0 (0:0), Líšeň-Uničov 3:1 (1:0), Vyškov-Kroměříž 2:0 (0:0), Vítkovice-Otrokovice 1:0 (1:0), Mohelnice-Velké Meziříčí 1:0 (1:0).

Tabulka: 1. 1.SK Prostějov – 61 bodů, 2.MFK Vítkovice – 54, 3.SK Uničov – 51, 4.SK Spartak Hulín – 51, 5.FC Hlučín – 48, 6.SK Hanácká Slavia Kroměříž – 44, 7.MFK Vyškov – 43, 8.FC Viktoria Otrokovice – 43, 9.FC Fastav Zlín B – 42, 10.FK Mohelnice – 39, 11.FC Velké Meziříčí – 35, 12. 1.FC Slovácko B – 32, 13.SK Líšeň – 32, 14.Horácký FK Třebíč – 24, 15. 1.HFK Olomouc – 23, 16.MSK Břeclav – 20.

V posledním kole Moravskoslezské fotbalové ligy budou muži MSK Břeclav A hostit v sobotu 11.června od 16:30 hod Spartak Hulín, celek, který si stabilně dobrými výkony vybojoval pozici na čtvrtém místě tabulky. Stále je o co hrát, i když Břeclav v příští sezóně ve třetí nejvyšší české soutěži figurovat nebude. Uzavřít soutěžní ligový ročník před vlastními diváky dobrým výkonem, případně vítězstvím a bodovým vyrovnáním s Olomoucí, by jistě bylo tím nejlepším, co bychom si všichni přáli.