Vyrovnaný poločas se třetím celkem tabulky

13.06.2016 (08:02)

Vyrovnaný poločas se třetím celkem tabulky Do divize doprovodí MSK Horácký FK Třebíč

Břeclav (Jaroslav Hýbner). V závěrečném kole Moravskoslezské fotbalové ligy hostili muži MSK v té době čtvrtý celek tabulky, SK Spartak Hulín. Sestup do divize již byl jistý, šlo o důstojné rozloučení Břeclavi se třetí nejvyšší soutěží v ČR. To se plně dařilo v prvním poločasu, po kterém fotbalisté MSK drželi nerozhodný stav 1:1. Až ve druhé půli se střelecky prosadili hosté a čtyřmi přesnými zásahy dosáhli na výhru 5:1. Zřejmě nejzajímavější událostí posledního kola MSFL byl boj o únik z druhého sestupového místa. Na tom byl dlouhou dobu HFK Olomouc, který ale po výhře 2:1 v Kroměříži předal „Černého Petra“ Třebíči, která prohrála 1:4 ve Vyškově.

MSK Břeclav-SK Spartak Hulín 1:5 (1:1). Skóre otevřeli hosté v patnácté minutě, když jejich neobsazený hráč před brankou usměrnil přízemní přihrávku za záda Tomáše Lešňovského. V dalším průběhu první půle měl Hulín ještě dvě gólové šance, obě ale byly zastaveny kvůli postavení mimo hru. Šanci měli i domácí fotbalisté, střela Marka Světlíka jen těsně minula branku soupeře. Až závěr poločasu patřil MSK. Ve 42.minutě se dostal Lucas Carvalho sám před brankáře Spartaku, míč si dal ale hodně daleko od nohy a gólman hostí mu ho sebral. O minutu později již bylo vyrovnáno, když Radim Diviš dostal z trestného kopu míč přes zeď povedenou střelou do sítě. I druhý poločas začal nadějně, když v padesáté minutě orazítkoval Matěj Wallisch břevno hulínské branky. Místo možného vedení domácích ale přišla šedesátá minuta, kdy se nepodařilo útočníky Hulína vyběhnutím vystavit do postavení mimo hru, jeden z nich si za obranu MSK zaběhl a strhl vedení na stranu hostí. Odpovědí mohla být v 62.minutě akce na ose Carvalho-Stanislav Lapin. Brazilec našel Lapina přesným centrem na hranici šestnáctky a ten tvrdě vystřelil, žel těsně nad brankovou konstrukci. Další dvě branky Hulína padly po otevření obrany, zvýšené snaze fotbalistů MSK o vyrovnání. Nejprve se po ztrátě míče na polovině hřiště dostal Hulín v 76.minutě do vyložené šance před Lešňovského a o tři minuty později po rohovém kopu MSK a rychlém protiútoku to již bylo 1:4. Pátou brankou pět minut před koncem hry, která padla po úniku po levém křídle a prudkém centru do prostoru před brankářem MSK, upravil Hulín na konečných 5:1.

Sestava: Lešňovský – Košut, Svoboda (46.Lapin), Lysoněk (80.Presl), Vojtěšek – Wallisch, Sycha, Horčička, Diviš (80.Úlehla), Carvalho – Světlík.

Další výsledky: Velké Meziříčí-Zlín B 1:2 (0:1), Uničov-Vítkovice 0:2 (0:2), Otrokovice-Slovácko B 0:3 (0:1), Prostějov-Hlučín 2:2 (0:2), Vyškov-Třebíč 4:1 (3:0), Mohelnice-Líšeň 1:0 (0:0), Kroměříž-HFK Olomouc 1:2 (0:0).

Konečná tabulka: 1. 1.SK Prostějov – 62 bodů, 2.MFK Vítkovice – 57, 3.SK Spartak Hulín – 54, 4.SK Uničov – 51, 5.FC Hlučín – 49, 6.MFK Vyškov – 46, 7.SK Hanácká Slavia Kroměříž – 44, 8.FC Viktoria Otrokovice – 43, 9.FK Mohelnice – 42, 10.FC Fastav Zlín B – 42, 11. 1.FC Slovácko B – 35, 12.FC Velké Meziříčí – 35, 13.SK Líšeň – 32, 14. 1.HFK Olomouc – 26, 15.Horácký FK Třebíč – 24, 16.MSK Břeclav – 20.