Historie klubu

Od sezóny 2005/06 působí v městě Břeclavi nový fotbalový klub pod názvem Městský sportovní klub (MSK) Břeclav. Účelem této změny a zájmem všech zainteresovaných je, aby byl stejně tak dobrý nebo ještě lepší než jeho předchůdci.

Těmi jsou samozřejmě všechny tři kluby, které ve městě fungovaly, neboť Lokomotiva již nevyvíjí činnost a mnoho jejich hráčů hraje v novém klubu.

To samé se dá tvrdit i o Tatranu Poštorná, jehož mládežnické soutěže a všechny registrované hráče mládežnického věku nový klub převzal.

A bývalý Slovan změnil název v rámci celé změny, která se v létě 2005 udála, na Městský sportovní klub Břeclav.

Jak již z názvu vyplývá, představitelé města Břeclavi se aktivně podílí na činnosti a řízení klubu, jsou tím pádem garanty stability klubu a není jim samozřejmě lhostejné, na jaké úrovni bude probíhat fungování nového fotbalového oddílu.